Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькуванню) в ЗДО № 178

1. Усі здобувачі освіти, педагогічні працівники закладу, батьки та інші учасники освітнього процесу повинні обов’язково повідомити керівника закладу освіти про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

2. На ім’я керівника закладу пишеться заява (конфіденційність гарантується) про випадок булінгу (цькування),де вказуєтьсяінформація щодо джерела її отримання:

Постраждалий чи свідок булінгу (цькування);

Підозра про вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками;

Достовірна інформація від інших осібта часу:

Як довго триває;

Одноразовий конфлікт чи відповідні дії носили систематичний характер

3.Відповідно до такої заяви керівник закладу освіти видає рішення про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб.

4. Наказом керівника закладу освіти пишеться наказ про створення Комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) за участі педагогічних працівників, психолога та соціального педагога школи, батьків потерпілого та булера, керівника закладу, інших зацікавлених осіб.

5.Розглянувши письмову заяву, керівник закладу освіти скликає засіданнякомісії з розгляду випадків булінгу (цькування) і окреслює подальші дії.

6.Комісіяпротягомоднієї доби проводить розслідування, з’ясовує всі обставини цькування та приймає відповідне рішення.

7.За умови визнання Комісією результатів розслідування фактом булінгу (цькування), керівник освітньої установи на протязі однієї доби повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальну поліцію), Службу у справах дітей.

8.Рішення Комісії з розгляду випадків булінгу реєструється в окремому журналі (паперовий вигляд) з оригіналами підписів усіх її членів.

9.У разі не визнання Комісією факту булінгу (цькування) і незгоди з результатами рішення потерпілим (його представником), керівник освітньої установи рекомендує звернутись постраждалому (його представнику) іззаявою доорганів Національної поліції України.

10. Особи, які за результатами розслідування є причетними до булінгу, несуть відповідальність відповідно до частини другої статті 13 (вчинення правопорушень за статтею 1734) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

11.За будь-якого рішення Комісії з розгляду питань випадків булінгу (цькування), керівник закладу освіти забезпечує психологічну підтримку усіх учасників відповідного процесу.

ЗРАЗОК
Завідувачу Комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 178 Харківської міської ради Шаповаловій Т.М. ПІБ заявника (повністю), вихователя, батька, матері вихованця групи Домашня адреса: ___________________________________ Контактний телефон: ___________________________________

ЗАЯВА

Я, _____________________ , інформую про випадок булінгу над __________________________________________ з боку _______________________ або групи дітей:___________________ .

(Далі в довільній формі викладаються докладно всі обставини)

До заяви додаю фото- та відеоматеріали (за наявності).

Дата Підпис

Кiлькiсть переглядiв: 128